Školení Prestashop

Úvodem

K vytvoření vašeho eshopu vám stačí jeden až dva dny. Nemusíte znát ani kousek z webových technologií. V našem školení vás provedeme krok za krokem PrestaShopem a uvidíte, že už druhý den můžete přijímat první objednávky. Školení je určeno všem, i začínajícím, kteří si chtějí na internetu rychle a účinně vytvořit vlastní elektronický obchod, aniž by potřebovali jakékoli znalosti webových technologií. PrestaShop je open-source systém pro provozování vlastního webového obchodu a je postaven tak, aby tvorba a správa obsahu byla co nejjednodušší. Přesto může mít i pokročilejší uživatel časté problémy, na kterých se může zaseknout. Díky našemu školení budete znát mnoho dalších detailů a potřebných kroků pro správu systému i s různými nastaveními pro kompletní zprovoznění tohoto vynikajícího systému pro online obchodování.

První kroky v administraci

Nejprve se pořádně zorientujeme v administraci, projdeme si její nastavení a přizpůsobování.

Produkty

Zde vás naučíme kompletně pracovat s produkty. Podíváme se jak produkt vytvořit, jak se vytvářet kombinace produktů na základě jejich vlastností, jak k produktům nastavovat cenu a různé slevy, obrázky či popisky. Zároveň vás naučíme produkty filtrovat tak, aby zákazník mohl jednoduše vybírat z Vaší nabídky přímo na webových stránkách vašeho obchodu.

Kategorie

K produktům patří neodmyslitelně kategorie. Podíváme se na jejich správu a jakým způsobem se kategorie dají v eshopu zobrazovat.

Slevy a vouchery

Následující část je věnována globálním slevám a voucherům – naučíte se vytvářet slevy na míru šité zákazníkům stejně jako slevy které budou platit pro všechny návštěvníky Vašeho eshopu nebo slevy, které budou určené pouze jistému okruhu zákazníků na základě vytvořených skupin zákazníků.

Konfigurace

V několika lekcích probereme globální nastavení eshopu – zabezpečení, nastavení produktů či objednávky. Projdeme rovněž konfigurací zákazníků, obrázků a naučíme se nastavovat kontaktní formulář či vypínat a zapínat eshop veřejnosti pomocí nástroje režimu údržby.

Nástroje

Naučíme se pracovat i s pokročilejšími nástroji v Prestashopu. Projdeme importování souborů pomocí CSV importu, naučíme se cachovat (zrychlovat eshop pomocí načítání dat z mezipaměti) či nastavíme emaily přímo na Vaše emailové servery.

Otázky

O čem ten kurz vlastně je?

O Prestashopu a tvorbě eshopu na této velice rozšířené platformě.

Jakou formou je toto školení?

Školení je prováděné nejen osobní návštěvou u vás, ve vaší kanceláři či firmě, ale také online formou přes Skype pomocí sdílené obrazovky tak, abyste viděli při vysvětlování a školení kam, kde a na co kliknout krok za krokem.

Nebude to náročné sedět tak dlouho před PC?

Školení je nenáročné jak obsahem informací tak i časově. Většinou se školení vejde časově do rozmezí 1-2 hodin času.

Mám eshop na Prestashopu 1.5 a nižší, je školení i pro mne?

Kurz je primárně určen pro platformu 1.6. Předchozí verze Prestashopu jsou v některých věcech jiné. Na starších verzích některé funkce chybí, nebo jsou zpracovány jinak. Přesto Vás školení může s Prestashopem hodně naučit.

Jsem úplný začátečník, je školení i pro mne?

ANO. Vše je udělané polopatě. Projdeme si skutečné základy a vše je vysvětleno postupně.

Jsem majitel firmy, je školení i pro mne?

ANO. S eshopem se naučíte pracovat jak Vy, tak zároveň máte pak možnost jednoduše zaučit Vaše zaměstnance. Stejně tak lze uskutečnit toto školení jak pro vás, tak i pro vaše zaměstnance zároveň.

Jsem živnostník je školení pro mě?

ANO. Školení je určené skutečně pro všechny.

Jsem programátor a chci se naučit vyvíjet moduly a šablony na Prestashopu. Je školení pro mne?

I když ve školení probereme i pokročilejší nastavování modulů a šablon, je primárně dělán pro uživatele eshopu. PHP/CSS se zabývá jen okrajově.

Nevyhovuje mi online školení, je možnost se domluvit na osobním školení?

Určitě ano! Stačí nám dát vědět a obratem s Vámi domluvíme možný termín osobního školení.

Cena školení je 2000 Kč + dph / 1h.

Pro bližší informace nebo objednávku nás můžete nezávazně kontaktovat.